• Zákon přitažlivosti

  19. prosince 2018 I I 3 komentáře

  Zákon přitažlivosti tolik ovlivňuje naše životy, že jsem se mu rozhodla věnovat samostatný článek (i když by si zasloužil spíš celou knihu, ale kdoví…?. Funguje naprosto spolehlivě, naučme se proto pozorovat svět kolem sebe. Ve chvíli, kdy jsem se začala na svůj život dívat z jiné perspektivy, pochopila jsem spoustu věcí a došly mi souvislosti mezi nimi. Kdybych to tak viděla už dřív, co všechno jsem si mohla ušetřit! Minimálně jsem nemusela opakovat stejné chyby… ale zřejmě jsem to „opáčko“ potřebovala. ?

  Celý vesmír, kterého jsme součástí, je v pohybu – všechno živé i neživé; každá naše myšlenka, každé slovo mají svou vibraci, svoji energii. Díky zákonu přitažlivosti se stejné vibrace vzájemně přitahují; tedy všechno, co vysíláme, to přitahujeme. Pokud mám pesimistickou náladu, jsem negativní, naštvaná, smutná, když se cítím ublíženě, dostanu se do nižších vibrací a pohybuji se mezi stejně naladěnými lidmi a situacemi podobné kvality (nic se mi nedaří) – říkáme tomu Den blbec. Nemůžu se ale divit, že tím pádem narážím na samé blbce – jsou to jen „mí kamarádi“, kteří vibrují na stejné vlně, ve které se zrovna nacházím.

  Proto je výhodné udržovat se v co nejvyšších vibracích. Zjednodušeně řečeno: pozitivní naladění má vysoké vibrace, negativní nízké. A když už se stane, že spadnu do těch nízkých, koukám se co nejdřív z nich dostat ven. Jak? Zapracuju rychle na tom, abych si zvedla náladu. Jsou různé metody a na každou situaci a člověka platí jiná. Pro názornost uvádím několik příkladů:

  • Představuji si, že problémem, který mám v hlavě, naplním balónek a ten vypustím (a protože naše mysl nemá omezení, balónek zatěžkaný starostmi se neválí po zemi, ale letí hodně daleko od nás ?.
  • Zkouším se od těch trablů odosobnit: sleduji je jako divák film (ovšem dávám pozor, aby mě to nevtáhlo zpátky do děje ?.
  • Taky si můžu představit, že vyrostu do obřích rozměrů a shora se dívám na problém, který je z té výšky malinkatý (a s malým problémem si poradím lehce).

  Nejprve se tedy pomocí vizualizace „zbavím“ problému, a pak pokračuji v dalších technikách, které mi pomáhají zvýšit vibrace. Možností je spoustu, každý si musí najít tu svou. Další techniky, které pomáhají zvýšit vibrace, jsou popsány v článcích, které naleznete v tomto textu pod odkazy. A protože svou energii mají i slova, nenazývám tu momentální nepříjemnou situaci problémem, ale úkolem nebo výzvou, kterou úspěšně zvládnu. (Slovo „problém“ má nízkou vibraci, slova „úkol, výzva“ nesou vyšší vibrace a mají kolem sebe tvořivou energii.)

  Když jsme schopni vidět tuto zákonitost a víme, jak funguje, můžeme se ji naučit využívat ve vlastní prospěch a tvořit si tak svůj život. A taky díky tomu už nebudeme dokola opakovat stejné chyby. Tento zákon je i důvodem, proč se nám plní přání. A my máme tu moc ovlivnit, aby se naše přání splnila. No není to úžasné?

  Jak si správně přát jsem se musela naučit (a stále se učím), vyžaduje to totiž určitá pravidla:

  • být ve vysokých vibracích (být pozitivní)
  • věřit, že se přání splní (každá pochybnost je překážkou na cestě ke splnění přání)
  • požadavek je potřeba správně formulovat (vesmír nerozumí nadsázce, ironii, záporům)
  • vyslovit jej v přítomném čase (představit si, že přání se již splnilo/situace už probíhá)
  • procítit jej (představu „doplnit“ o emoce radosti ze splnění té naší touhy)

  To všechno hraje důležitou roli pro to, abychom se naladili na vibrace přání, které tak k sobě přitáhneme.

  Pro lepší představu uvedu praktický příklad. Jedu autem na jednání do místa, kde je problém zaparkovat. Moje přání tedy je mít místo na zaparkování:

  • A. Nechci, aby parkovací místa v ulici XY byla zaplněná.
  • B. Chtěla bych volné místo na zaparkování pro moje auto v ulici XY.
  • C. Děkuji za volné parkovací místo pro moje auto v ulici XY právě teď.
  • D. Doufám, že tam pro mě bude volné místo.
  • E. Jsem ráda, že je v tuto chvíli pro moje auto volné místo na zaparkování.

  Víte, které (jen jedna odpověď je dobře) z uvedených přání je správně naformulováno? A poznáte, kde „soudruzi z NDR udělali chybu“? Vesmír plní naše přání doslova: Pokud něco chci, na něco se těším, v něco doufám, splní mi to tak, že se budu na něco těšit – přání zůstane ve stadiu chtění. Podle všech indicií jste jistě poznali správnou odpověď (svoje tipy nám můžete napsat do komentáře pod tento článek).

  I přes splnění všech těchto pravidel se může stát, že obdržíte své přání v jiné podobě, než jste očekávali. Jak mě moje vlastní přání „vypeklo“, se dozvíte ve speciálním článku Splněné přání, který je vánočním dárkem od týmu ŽítŽivot.

  4.2/5 - (5 hlasů)
  4.2/5 - (5 hlasů)

  3 komentáře u „Zákon přitažlivosti“

   1. ZitZivot napsal:

    Děkujeme za odpověď. Chceme dát šanci i dalším, proto správnou odpověď prozradíme 31.12.2018.

   2. ZitZivot napsal:

    Zdravíme a potvrzujeme, že správná odpověd je C, tak jak jste nám psala. Krásný nový rok! ☺

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..