• Nepodcenit odpočinek

  2. května 2018 I I Žádné komentáře

  Jsme v zajetí nedostatku času, nevíme, co dřív. V pracovním týdnu sotva stíháme základní povinnosti a ke konci týdne padáme únavou. Víkend většinou vypadá tak, že v sobotu doma doděláváme to, co jsme přes týden nestihli a v neděli si chceme užít aspoň nějakou zábavu, tak hurá za kulturou, na výlet, na akci s přáteli, do hospody… A než se nadějeme, je tu pondělí a vše začíná nanovo. Jsme unavení a máme pocit, že nám život utíká mezi prsty… Je vám tento scénář povědomý? Bodejď ne, takhle žije velká část dnešní populace.

  Přitom odpočinek je nezbytnou součástí našeho života. Vím o čem mluvím ze své vlastní zkušenosti. Před nějakým časem, kdy se mi život převrátil vzhůru nohama, a já jsem kromě změn v osobním životě nastoupila do nového zaměstnání a u toho všeho jsem dálkově studovala vysokou školu, jsem měla tak vyplněný čas povinnostmi, že jsem neměla kdy odpočívat. Alespoň tak jsem si to tenkrát myslela. Tedy až do doby, než jsem zažila kolaps z vyčerpání. Přišlo to z ničeho nic a ve chvíli, kdy bych to nečekala (jak jinak). V příjemném prostředí a v pohodové atmosféře při dobré večeři s přáteli jsem najednou zkolabovala. Když jsem se probrala z bezvědomí, nemohla jsem se hýbat. Vnímala jsem všechno, co se kolem mě děje, ale nebyla jsem schopná pohnout ani rukama ani nohama, a strašně se mi chtělo spát. Byla jsem jak hadrová panenka. Záchranka mě odvezla do nemocnice. S námahou jsem odpovídala na dotazy lékařů, moje šílená únava přecházela do mdlob. Jedinou výhodu ten můj stav měl v tom, že jsem neměla sílu přemýšlet, co se mnou bude dál. Měla jsem totiž jen jedinou a silnou touhu – spát!

  Když akutní stav začal odeznívat, postupně jsem nabírala energii. Šlo to ale dost pomalu. Zpočátku jsem neměla sílu se ani sama najíst a sebemenší pohyb mě vyčerpal natolik, že jsem zase hned usnula. Proč se o tom tak rozepisuji? Došlo mi, že to bylo důrazné varování a měla jsem velké štěstí, že to takhle dopadlo. Od této vážné příhody jsem odpočinek nekompromisně zařadila do svého programu. Dávám si velký pozor, aby se ze mne nestala zase ta hadrová panenka (v lepším případě).

  4.5/5 - (2 hlasů)
  4.5/5 - (2 hlasů)
  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..