• Když mi není zrovna nejlíp

  7. listopadu 2018 I I Žádné komentáře

  Stále víc a víc lidí si stěžuje na únavu, bolest hlavy, deprese. Je to tak, doplácíme na vlastní technický „pokrok“ (množství informací, stres, dopady znečištění životního prostředí, nemoci, elektrosmog,…), a zároveň jsme vystavováni stále silnějším vlivům z vesmíru. Co dělat, abychom se cítili lépe? Někdo vidí řešení v tabletkách, já jsem zas příznivcem přirozeného přístupu. Ten sice zpočátku v této soutěži prohrává, protože nemá ten okamžitý efekt, ale jednoznačně vítězí v delším časovém horizontu.

  Vyzkoušela jsem si na sobě oba přístupy a moje volba je jasná. Přirozený přístup probouzí naše tělo, které má úžasnou regenerační schopnost; posiluje imunitu… a vůbec, kdo chce, přesvědčte se sami. Je nanejvýš jasné, co se ode mě dá očekávat. ?

  A tady jsou některé moje tipy:

  • Dostatečně piju (asi 2 – 3 litry denně), protože tím pomáhám vyplavit z těla škodliviny. Abych nezatěžovala už tak dost namáhané ledviny, dávám přednost kvalitní vodě, kterou obohatím o minerály (růžová himálajská sůl), ale dopřeju si i kvalitní čaj.
  • Využiju každé příležitosti, kdy mohu být v přírodě – tam vypustím všechny myšlenky a oddávám se relaxu; soustředím se na dech: vydechuji ze sebe všechno, co mi neprospívá (stres, nepříjemný pocit, negativní emoce) a nadechuji čerstvý vzduch a s ním všechno pozitivní a prospěšné pro mé tělo.
  • Dopřávám si úžasnou („dobíjející“) sluneční lázeň; nastává období, které je skoupé na sluneční dny, a proto vítám každou příležitost nastavit tvář jeho paprskům.
  • Tělu velmi prospívá pohyb (procházka, jóga, plavání,…). Stíhám tělocvičnu jen jednou týdně, a proto využívám každou příležitost k pohybu – vyběhnu schody, i když by stačilo přivolat výtah, a těch pár zastávek tramvají jdu raději pěšky. Doporučuju minimálně 3 km chůze denně.
  • Jednou za týden relaxuju v koupeli (například) s mořskou solí, po které pokožku ošetřím oblíbeným přírodním přípravkem; náhradní alternativou je koupel nohou se solí z Mrtvého moře – hrst soli asi na 4 l horké vody (aspoň 15 minut nohy „louhovat“).
  • Pustím si relaxační hudbu, zapálím si aromalampu s levandulovou esencí.
  • Soustředím se na pozitivní myšlenky.
  • Udělám nějaký dobrý skutek – potěšení a radost se nám vrátí jako bumerang.
  • Obdaruju sebe – např. zajdu si na kosmetiku, na masáž, do sauny, za kulturou, na výstavu, na čajovou degustaci, na večeři, posedět s přáteli,… anebo si něco hezkého koupím.
  • Další nápady jsou srdečně vítány dole v komentářích nebo na našem Facebooku.?

  A jak se zbavím bolesti hlavy, když neužívám tabletky? Dostatečně piju (častou příčinou bolesti hlavy bývá nedostatek tekutin), doporučuju do sklenice vody rozpustit cca ½ lžičky jedlé sody (velmi účinná věc na odkyselení těla). Pokud mám možnost, chvíli si vleže odpočinu v klidné, zatemněné a vyvětrané místnosti. Mám z dosahu veškerou elektroniku! Prospívá i obklad na oči – vychlazené použité sáčky od čaje nebo kosmetické tampony namočené například v růžové vodě, anebo v čaji (neslazeném ?). Pokud hlava bolí opravdu fest, osvědčil se mi recept, který znám od své babičky – prostě uvázat si šátek kolem hlavy a stáhnout.

  Naučte se nemyslet na bolest, respektive nebraňte se jí, nebojujte s ní, nevnímejte ji jako něco špatného – přijměte ji jako momentální stav, který brzo odezní. Představte si situaci, že dostáváte injekci: máte strach, sval je stažený a vpich bolí. Ale když se uvolníte, sval je měkký a injekci skoro necítíte. A podobně to vnímám i u té bolesti: pokud se jí bráním, je to jako ten stažený sval. Jakmile se uvolním, otevře se „cesta“, kterou po chvíli bolest odejde.

  Dost dlouho mi trvalo, než jsem se naučila myslet na sebe a nemít při tom špatné svědomí. Jsem ráda, že už to umím. ? Samozřejmě, že nedodržuju všechny ty body najednou, ale snažím se udělat pro sebe aspoň něco prospěšného. Cítím se dobře a je to příjemné i pro mé okolí. (Koho by bavilo se koukat na usouženou unavenou bytost?) Jak jsme na tom psychicky, odráží se na našem těle. Proto nepodceňujme psychiku!

  4.7/5 - (7 hlasů)
  4.7/5 - (7 hlasů)
  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..